Izraelci zaútočili na automobil se členy Hamasu

Izraelské letectvo zaútočilo v pásmu Gazy na automobil se členy palestinské militantní skupiny Hamas. Čtyřem pasažérům automobilu se podle svědků podařilo vyskočit před dopadem rakety. Útok může ohrozit klid zbraní, který od února dodržovali palestinští extrémisté. V posledních dnech došlo opět k několika útokům palestinských ozbrojenců a Izrael provedl několik bezpečnostních operací proti palestinským radikálům.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Palestinci nesou tělo svého spolubojovníka | Zdroj: ČTK

Podle armádní verze jedna raketa mířila na minomet, z něhož Palestinci na jihu pásma odpálili raketu směrem na Izrael. Další dvě střely směřovaly na automobil s minometnou municí. Už včera při několika incidentech v pásmu Gazy a na západním břehu Jordánu zahynulo šest lidí. Před další vlnou násilností varoval britský ministr zahraničí Jack Straw, který navštívil Ramalláh.

"Pokud se podaří uklidnit situaci na palestinských územích a ve vztahu k Izraeli, pak může být vznik samostatného palestinského státu blízko. Pokud by se ale znovu rozhořelo násilí, pak by se celý proces takzvané cestovní mapy, která má vést až k palestinskému státu, oddálil," řekl v palestinském správním středisku Ramalláh šéf britské diplomacie Straw.

Jack Straw, který navštívil Izrael a palestinská území, čelil kritice Izraele, že britští diplomaté jednali se zástupci militantního hnutí Hamas a obdobného libanonského hnutí Hizballáh, které Izrael i většina demokratického světa považuje za teroristické organizace. Podle Strawa šlo o schůzky diplomatů, na kterých nebyli přítomni členové vedení Hamasu ani Hizballáhu.

Jaromír Janev, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme