Izraelská armáda má strhnout dům pachatele masakru v Jeruzalémě

Izraelský ministr obrany Ehud Barak nařídil stržení domu, v kterém dosud bydlel pachatel středečního masakru v centru Jeruzaléma. Oznámil to armádní rozhlas. Palestinského útočníka zastřelil kolemjdoucí poté, co stačil buldozerem zavraždit tři Izraelce a desítky dalších zranil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Izraelští záchranáři odnášejí jednu z obětí útoku v Jeruzalémě | Zdroj: ČTK

Barak nařídil demolici poté, co právní stránku posoudil generální prokurátor Monachem Mazuz. Ten ve stržení domu neshledal nic nezákonného.

Bezpečností zdroje nicméně uvádějí, že v brzké době k demolici nedojde. Nařízení se týká i domu teroristy, který v březnu zastřelil osm studentů radikální jeruzalémské ješivy.

Pachatel středečního útoku Husám Duvajját žil s manželkou a dvěma dětmi v jeruzalémské čtvrti Súr Báhir. Jeho motivy se zatím nepodařilo objasnit. Zničení domu Duvajjátově rodině má být trestem za terorismus. Policie ale zatím nenašla žádné důkazy o politickém pozadí masakru a Duvajjátovi příbuzní tvrdí, že byl nepříčetný nebo pod vlivem drog.

Izrael v minulosti v podobných případech běžně demoloval domy na okupovaných palestinských územích. V tomto případě jde ale o východní Jeruzalém, který Izrael považuje za součást svého území.

Martin Hromádka, Břetislav Tureček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme