Izraelská armáda se stáhne z obsazených měst

Izraelský bezpečnostní kabinet oznámil, že se izraelské jednotky stáhnou z palestinských území, pokud tamní samospráva zajistí dodržování příměří. Oficiální vládní prohlášení ale nezmiňuje žádné konkrétní datum, do kterého by izraelští vojáci měli opustit své pozice ve zhruba šesti palestinských městech na západním břehu Jordánu. Podle izraelských médií může postupné stahování začít už dnes nebo zítra. Při nejnovějším incidentu izraelští vojáci časně ráno zastřelili tři ozbrojené Palestince, kteří se pokoušeli dostat do židovské osady na severu pásma Gazy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

izraelský tank | Zdroj: ČTK

Izrael si jako podmínku pro své stažení už dříve stanovil, aby palestinská samospráva zatkla příslušníky militantních skupin a vydala vrahy izraelského ministra Reavama Zeeviho. Rada bezpečnosti Organizace spojených národů dnes vydala neformální prohlášení, ve kterém podpořila okamžité stažení izraelských ozbrojených sil z nedávno obsazených palestinských měst na západním břehu Jordánu.

Izraelští vojáci ráno zastřelili tři ozbrojené Palestince, kteří se pokoušeli dostat do židovské osady na severu pásma Gazy. Oznámil to izraelský rozhlas s tím, že všichni Palestinci byli ozbrojeni samopaly a protitankovými granáty a dostali se do těsné blízkosti osadnických domů. Komando bylo čtyřčlenné, po čtvrtém Palestinci vojáci pátrají.

Kateřina Pospíšilová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme