Japonskou vesmírnou agenturu opakovaně napadli hackeři. Tajné informace o raketách prý ale neunikly

Japonská vesmírná agentura JAXA se od konce loňského roku stala terčem řady kybernetických útoků, při nichž mohlo dojít k úniku dat, žádné tajné informace týkající se raket či satelitů ale nebyly vyzrazeny. Podle japonské tiskové agentury Kjódó to v pátek uvedl mluvčí japonské vlády Jošimasa Hajaši a další představitelé.

Tokio Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

počítač, ilustrační foto

Japonská vesmírná agentura JAXA se od konce loňského roku stala terčem řady kybernetických útoků, při nichž mohlo dojít k úniku dat, žádné tajné informace týkající se raket či satelitů ale nebyly vyzrazeny (ilustrační foto) | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

Zdroj obeznámený s případem agentuře Kjódó řekl, že japonské úřady z těchto kybernetických útoků podezírají hackery spojené s Čínou. Hackeři si podle zdroje Kjódó patrně prohlédli velké množství souborů, včetně informací o externích firmách a organizacích, které mají s japonskou vesmírnou agenturou dohodu o mlčenlivosti.

Podle agentury JAXA ale napadená síť neobsahovala „citlivé informace“ vztahující se k raketám, satelitům či národní bezpečnosti.

JAXA incidenty vyšetřuje, aby zjistila jejich dopad na spolupráci se specializovanými organizacemi, řekl v pátek Hajaši na pravidelné tiskové konferenci. Slíbil také, že Japonsko posílí svou schopnost čelit kybernetickým útokům.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme