Johnson: Británie by se nejspíš na žádost USA připojila k dalšímu úderu v Sýrii

Spojené království by se nejspíš zapojilo do amerického vojenského zásahu v Sýrii. Britský ministr zahraničí Boris Johnson přiznal, že by Londýn mohl příslušnou žádost amerických spojenců jen těžko odmítnout. Britská vláda by se při takovém kroku navíc podle Johnsona mohla obejít parlament.

Londýn Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Britský ministr zahraničí Boris Johnson

Britský ministr zahraničí Boris Johnson | Foto: Reuters

Boris Johnson BBC řekl, že pokud by Američané reagovali třeba na další útok s použitím chemických zbraní a požádali by Brity o podporu, bylo by těžké jim nevyhovět.

Podle šéfa britské diplomacie by vojenskou pomoc mohly obstarat třeba střely s plochou dráhou letu odpalované z ponorek ve Středozemním moři.

Johnson dal vyhýbavou odpověď na přímou otázku, jestli by takový postup vlády musela schválit dolní sněmovna.

Podle ministra zahraničí by hlasování poslanců nemuselo být nezbytně nutné. Dolní komora britského parlamentu se příští týden rozpustí v rámci příprav na předčasné volby a v novém složení znovu zasedne až v druhé půli června.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme