Maďarsko se do hospodářských postihů vůči Moskvě příliš zapojovat nechce

Klid zbraní na Ukrajině zatím oficiálně trvá. Některé regiony hlásí drobné přestřelky, žádné zprávy o obětech nebo zraněných ale zatím nepřišly. Pokud klid zbraní vydrží, zvyšuje to šance Moskvy vyhnout se rozšíření sankcí ze strany Evropské unie. Maďarsko volí k sankcím opatrný postoj. Se západními a unijními diplomaty souhlasí v otázce bezpečnosti ve východní Evropě. Do hospodářských postihů vůči Moskvě se ale příliš zapojovat nechce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Maďarský prezident Viktor Orbán | Foto: European Commission Audiovisual service

V ekonomice holubi, v bezpečnosti orli. Tak charakterizoval pozice Maďarska premiér Viktor Orbán na uzavřeném setkání politiků, poradců a analytiků z vládní strany Fidesz.

Úloha holuba se podle premiéra vztahuje na to, že se Maďarsko bude snažit o ekonomický mír a udržení fungujících kontaktů s Ukrajinou.

Rusové embargo vydrží. Kromě toho ať si nikdo nemyslí, že Amerika s Ruskem neobchoduje, uvedl Orbán.

V Mariupolu byla slyšet střelba. Ukrajinská armáda a separatisté se z ní navzájem obviňují

Číst článek

Vládní činitelé se podle opozičního politika a bývalého premiéra Ference Ďurčányho postavili na stranu agresora.

Podmínky dodržování klidu zbraní, na kterém se v pátek dohodli v Minsku zástupci Kyjeva a proruských separatistů, bedlivě sleduje Brusel, který chce na Rusko uvalit nové sankce až podle vývoje na Ukrajině.

Gregor Martin Papucsek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme