Marseille dusí odpadky v ulicích. Stávkují popeláři a metaři.

Prefekt francouzského departement Bouche du Rhone nařídil zrušit blokádu skládek. Složitá situace se svozem odpadu je zejména v přístavním městě Marseille.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Odpadky v kamionu

Odpadky v kamionu | Foto: Celní správa

V Marseille je v ulicích přes 8 tisíc tun odpadků, které není kam odvážet. Často začínají hořet. Od ohně v popelnicích by se mohla zapálit auta. Hasiči v uplynulých 24 hodinách zasahovali sto čtyřicetkrát.

Stávka trvá už čtrnáctý den. V oblasti má začít pršet, hrozí nákaza. Odpadky začala sbírat soukromá služba. Problém je, že je není kam odvážet. I to je obrázek jednoho z protestů proti důchodové reformě, které ve Francii pokračují už druhý týden.

Zákon o penzích schválil Senát, odbory se rozhodly v protestech pokračovat. Text reformy musí ještě ve středu schválit obě komory Parlamentu. Poté se očekává vystoupení prezidenta Sarkozyho k nynější situaci.

Igor Maňour, Jan Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme