V Mexiku přibylo rekordních 28 115 nových případů koronaviru. Úřady ale změnily metodu počítání

Mexiko hlásí rekordní denní nárůst případů koronaviru. Nově jich přibylo 28 115. Rovněž 2789 nově oznámených úmrtí je rekordních. Informovalo o tom v pondělí podle agentury Reuters mexické ministerstvo zdravotnictví, které ale zdůraznilo, že vysoké přírůstky jsou způsobeny změnou klasifikace některých případů nákazy a úmrtí. Předchozí den Mexiko evidovalo 3712 nově infikovaných a 208 nových úmrtí.

Mexiko Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mexiko hlásí rekordní denní nárůst případů koronaviru. Nově jich přibylo 28 115 | Foto: Jose Luis Gonzalez | Zdroj: Reuters

V Mexiku se dosud prokazatelně nakazilo 789 780 lidí a 81 877 lidí s covidem-19 zemřelo.

Na covid-19 zemřelo ve světě už více než 800 tisíc lidí. Nejhůře zasaženou zemí zůstávají Spojené státy

Číst článek

Mexické ministerstvo zdravotnictví upozornilo, že skokový nárůst případů infekce a úmrtí zahrnuje i případy sahající až do června. Ministerstvo totiž rozšířilo definici nových případů. Nyní jsou mezi nakažené zahrnuti i lidé, kteří měli příznaky a kontakty s pozitivně testovanými, aniž by byli sami testováni.

U Mexika média často upozorňují na to, že skutečné počty nakažených jsou ve skutečnosti mnohem vyšší, než uvádějí statistiky, protože se ve středoamerické zemi s více než 128 miliony obyvatel málo testuje. Kromě toho podle oficiálních údajů možná více než 90 000 testů nebylo vyhodnoceno, například kvůli nedostatkům při přepravě nebo uschování vzorků.

Latinská Amerika hlásí téměř pět milionů případů nemoci covid-19, nejhorší je situace v Brazílii

Číst článek

Náměstek ministra zdravotnictví Hugo López-Gatell v pondělí ujistil, že aktuální nárůsty jsou jednorázovou záležitostí. Kritici však podle něj čísla použijí k útokům na vládu.

Mexiko v počtu obětí koronaviru celosvětově na čtvrté příčce po USA, Brazílii a Indii. V počtu infikovaných mu podle statistik americké Univerzity Johnse Hopkinse (JHU) patří deváté místo na světě.

S 212 miliony obyvatel nejlidnatější latinskoamerická země, Brazílie, v pondělí evidovala 11 946 nově potvrzených případů koronavirové infekce. Dohromady už jich podle údajů místního ministerstva zdravotnictví zaznamenala 4 927 235, což je třetí nejvyšší číslo na světě. Z nich už 146 675 lidí zemřelo, z toho 323 za poslední den.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme