ministerstvo zdravotnictví

ministerstvo zdravotnictví v textech na iROZHLASU

|Anna Kottová |Zprávy z domova

Ministerstvo už nebude řešit každou minutu. Letecké záchrance zaplatí i zásahy mimo provozní dobu

Ministerstvo zdravotnictví bude leteckým záchrankám hradit i akutní zásahy mimo provozní dobu. Informoval o tom na Facebooku šéf resortu Miloslav Ludvík z ČSSD. Ministerstvo tak podle něj chce zabezpečit maximální péči v co nejkratší době. Spor rozvířila začátkem týdne společnost DSA, která oznámila, že resort odmítl proplatit devět akutních zásahů mimo provozní dobu, například let ke sraženému dítěti v bezvědomí.

Ministerstvo odmítlo zaplatit letecké záchrance. Musíme trvat i na minutě, tvrdí náměstek

|Vladimír Kroc, Anna Kottová |Zprávy z domova

Ministerstvo zdravotnictví odmítá proplácet zásahy leteckých záchranářů mimo pracovní dobu. Podle náměstka Romana Prymuly není možno uhradit služby, které jsou mimo smlouvu. Problémy mohou přetrvávat i letos, ale prý se hledá řešení. Resort tak například neproplatil let ke sraženému dítěti v bezvědomí. V první řadě jde přece o pacienta, je přesvědčen poslanec KSČM a bývalý ředitel liberecké záchranné služby Stanislav Mackovík. Nedovede si prý představit, že by hasiči nebo policisté nevyjeli k případu, protože někdo stanoví provozní dobu.

| ČTK |Zprávy z domova

K dítěti v bezvědomí vzlétl vrtulník o minutu dříve. Ministerstvo odmítlo zásah proplatit

Ministerstvo zdravotnictví odmítlo uhradit leteckým záchranářům v Hradci Králové a Ústí nad Labem devět letů k akutním případům kvůli tomu, že byly mimo provozní dobu. Uvedl to Daniel Tuček, místopředseda představenstva firmy DSA, která leteckou záchrannou službu v těchto krajích zajišťuje. Záchranáři podle firmy vzlétli vždy k akutním případům, když byli požádáni operačním střediskem. Ministerstvo tvrdí, že podle právního výkladu nemůže hradit zásahy mimo sjednanou dobu.

| ČTK |Zprávy z domova

Vláda podpořila přeměnu fakultních nemocnic na univerzitní. Podle Ludvíka tak zabrání privatizaci

Deset fakultních nemocnic by se od příštího roku mohlo přeměnit na novou právní formu univerzitní nemocnice. Tyto nemocnice by měly uzavřenou smlouvu o spolupráci s vysokou školou, jejíž studenti se budou v nemocnicích vzdělávat. Počítá s tím návrh zákona o univerzitních nemocnicích, který ve středu schválila vláda, informoval ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík (ČSSD). Předpis má podporu rektorů, naopak výhrady k němu mají odbory i České lékařská komora.