Ministr Kühnl jednal se šéfem Pentagonu

Americký ministr obrany Donald Rumsfeld poděkoval České republice za účast v Iráku a Afghánistánu. Při přijetí ministra obrany Karla Kühnla v Pentagonu zdůraznil, že spojenci v obou těchto zemích zaznamenali viditelný pokrok. Ministr Kühnl vysvětlil, jaké další kapacity může Česko do Iráku a Afghánistánu poslat, a požádal Američany o pomoc s prodejem pasivního radiolokátoru Věra do zemí NATO.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Karel Kühnl a Donald Rumsfeld s novináři | Foto: Miroslav Konvalina

"Referendum v Iráku bylo velmi úspěšné, zúčastnilo se ho 9 miliónů 800 tisíc lidí. Plně se účastnili sunnité, stejně jako další náboženské a etnické skupiny a části z celého Iráku. Je to velmi podstatný pokrok a to nás velmi těší," prohlásil Donald Rumsfeld.

Ministr obrany Karel Kühnl řekl, že česká armáda je připravena znovu vyslat do Afghánistánu skupinu 120 vojáků k plnění zvláštních úkolů už v příštím roce. ,,Ministr obrany musí připravit návrh do vlády České republiky a vláda by musela takový návrh připravit do Parlamentu. Já jsem připraven takový návrh pro vládu připravit."

Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme