Ministr Kühnl jednal se šéfem Pentagonu

Americký ministr obrany Donald Rumsfeld poděkoval České republice za účast v Iráku a Afghánistánu. Při přijetí ministra obrany Karla Kühnla v Pentagonu zdůraznil, že spojenci v obou těchto zemích zaznamenali viditelný pokrok. Ministr Kühnl vysvětlil, jaké další kapacity může Česko do Iráku a Afghánistánu poslat, a požádal Američany o pomoc s prodejem pasivního radiolokátoru Věra do zemí NATO.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Karel Kühnl a Donald Rumsfeld s novináři | Foto: Miroslav Konvalina

"Referendum v Iráku bylo velmi úspěšné, zúčastnilo se ho 9 miliónů 800 tisíc lidí. Plně se účastnili sunnité, stejně jako další náboženské a etnické skupiny a části z celého Iráku. Je to velmi podstatný pokrok a to nás velmi těší," prohlásil Donald Rumsfeld.

Ministr obrany Karel Kühnl řekl, že česká armáda je připravena znovu vyslat do Afghánistánu skupinu 120 vojáků k plnění zvláštních úkolů už v příštím roce. ,,Ministr obrany musí připravit návrh do vlády České republiky a vláda by musela takový návrh připravit do Parlamentu. Já jsem připraven takový návrh pro vládu připravit."

Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme