Mládě pandy láká k návštěvě washingtonské zoo

Národní zoologické zahrada ve Washingtonu čelí i v zimě náporu návštěvníků. Každý chce vidět mládě pandy velké, které se tam narodilo sice už v červenci, ale teprve na začátku prosince bylo představeno veřejnosti. Potvrdilo se tak, že jen málokteré z ohrožených zvířat se těší takové oblibě, jako tato vegetariánská šelma.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Panda velká | Foto: Friends of the National ZOO

Návštěvníci jsou fascinováni pozorováním toho, jak se půlroční Tai Shan pokouší v sedě s pomocí předních pracek a speciálního šestého prstu pojídat výhonky bambusů. V prosinci přišlo především za mládětem pandy velké do washingtonské zoo 84 tisíc návštěvníků, a to je dvojnásobek v porovnání s předcházejícími lety.

Pokud to tak půjde dál, pochlubí se letos zoologická zahrada v hlavním městě tím, že poprvé přivítá během jediného roku 2 milióny návštěvníků. Především díky úspěšné reprodukci pandy získala washingtonská zoo od svých přátel v minulém roce 217 tisíc dolarů.

Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme