Moskevské úřady odsouhlasily opozici protestní pochod

Moskevská radnice se po původním zamítnutí s opozicí dohodla na trase předvolebního protestního pochodu. Účastníci mítinku „Za čestné volby" se sejdou v centru Moskvy příští sobotu, měsíc před prezidentskými volbami, ve kterých usiluje o návrat do Kremlu Vladimir Putin. V prosinci po celém Rusku demonstrovaly proti jeho vládě desetitisíce lidí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kreml

Kreml | Foto: Petr Jansa

Moskevská radnice se dohodla s organizátory protestního pochodu na kompromisní trase, průvod by měl projít centrem Moskvy na Bolotné náměstí, akce je povolena pro 50 tisíc lidí.

Jak po jednání uvedl na Facebooku jeden z organizátorů akce, opoziční politik Vladimir Ryžkov, rozhovory byly obtížné, pořadatelé jsou podle jeho slov ale spokojeni, že se akci podařilo s úřady odsouhlasit.

Radnice zdůvodňovala své původní zamítnutí snahou zajistit bezpečnost a hladký provoz v Moskvě, originální trasa pochodu vedla frekventovanými moskevskými tepnami až ke Kremlu.

Účastníci protestu žádají zrušení výsledků sporných prosincových parlamentních voleb a uspořádání transparentního výběru prezidenta 4. března.

Analytici mají za to, že se do Kremlu s největší pravděpodobností vrátí současný premiér Vladimir Putin, byť se jeho preference po prosincových masových protestech propadly.

Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme