NATO vojensky podpoří makedonskou vládu

Severoatlantická aliance poskytne makedonské vládě vojenskou pomoc. Během návštěvy albánského hlavního města Tirany to podle agentury AFP oznámil generální tajemník NATO George Robertson. Už dříve důrazně odsoudil albánské povstalce na severu Makedonie, kteří podle něho využívají civilisty jako lidské štíty, tak jako to dělal irácký vůdce Saddám Husajn během války v Zálivu.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V poledne vypršela lhůta, kterou makedonská vláda dala albánským povstalcům, aby vyklidili své pozice na severu země. Vláda se zároveň zavázala, že zatím zachová jednostranné příměří a nebude na vesnice, kde se vzbouřenci skrývají, útočit.

Jak telefonuje zpravodaj ČRo 1 - Radiožurnálu v Bruselu Milan Fridrich, Robertson zdůraznil, že NATO bude agresivně chránit hranici mezi Makedonií a Kosovem pomocí jednotek KFOR a také hranici mezi Makedonií a Albánií. Chce tak zamezit zásobování albánských extremistů zbraněmi.

Milan Kopp, Kateřina Pospíšilová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme