Německá policie na stopě pachatelů miliónové loupeže eur

V Německu byl pravděpodobně identifikován pachatel zatím největší loupeže nové evropské měny. V pondělí bylo ve Frankfurtu na Mohanem odziceno 10 milionů eur. Jak informuje berlínský zpravodaj Českého rozhlasu 1 - Radiožurnálu David Šťáhlavský, není pachatelem loupeže století zřejmě čistý amatér. Podle frankfurtského tisku jej jím 23letý francouzský řidič pancéřovaného vozu Faozi Boudou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

euro | Foto: Evropská komise

Nejprve omráčil svého kolegu a následně zmizel s rekordní kořistí i se dvěma komplici. Řidič je vyšetřován za celou řadu násilných trestných činů ve Francii, mimo jiné za těžké ublížení na zdraví, krádeže a odpor kladený policistům. Kromě toho kradl už před třemi roky v letištních skladech. Policie odmítá informace komentovat a řidičův zaměstnavatel tvrdí, že Boudou splňoval všechna kritéria.

Přehrát

00:00 / 00:00

D.Šťáhlavský: Identifikace pachatele

V celé Spolkové republice se po trojici pachatelů, kterou tvoří zřejmě jen cizinci, intenzivně pátrá. Lupiči získali od počátku velký náskok a ani ukradené bankovky je neprozradí, protože eura se od začátku roku ještě nestačila opotřebovat.

Milan Kopp, David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme