Při útoku na Kyjev byla zasažena budova, ve které sídlí kancelář německé ambasády

Podle německého deníku Bild byla při pondělních útocích na Kyjev zasažena výšková budova, ve které sídlí vízové oddělení německé ambasády. Na twitteru o tom informoval bývalý předseda Böllovy nadace v Kyjevě Sergej Sumlennyj. Německé ministerstvo útok potvrdilo. V kanceláři ale nebyl přítomný žádný zaměstnanec.

Aktualizováno Kyjev (Aktualizováno: 14:16 10. 10. 2022) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Výšková budova, ve které se mimo jiné nachází vízové oddělení německé ambasády

Výšková budova, ve které se mimo jiné nachází vízové oddělení německé ambasády | Foto: Gleb Garanich | Zdroj: Reuters

Německé ministerstvo zahraničí potvrdilo deníku Bild poškození budovy, v níž sídlí německý vízový úřad.

Mluvčí ale doplnil, že v budově už několik měsíců neprobíhá provoz. Při ruském útoku v kanceláři nebyl přítomen žádný zaměstnanec.

A building in #Kyiv, which also houses the German visa office, was damaged by rocket fire this morning. Since the beginning of Russia’s war of aggression, these offices have not been used by our embassy. Our colleagues at the Embassy in Kyiv are well. (2/2)

13:05 – 10. 10. 2022

2433 5404

Ve výškové budově o 27 patrech jsou především kanceláře. Jmenuje se 101 Tower a otevřena byla v roce 2012.

Podle prezidenta Volodymyra Zelenského se ruské útoky soustředily hlavně na kritickou a energetickou infrastrukturu. V Kyjevě jsou narušené dodávky elektřiny.

Kyjev, k němuž se ruské jednotky neúspěšně pokusily proniknout po únorovém začátku ruské invaze na Ukrajinu, nebyl terčem ruských útoků od června. Moskva však v neděli přislíbila odvetu za víkendové poškození Kerčského mostu, vedoucího z Ruska na anektovaný poloostrov Krym.

„Jedna z raket zasáhla okolí památníku Hruševského. Pracují záchranáři,“ napsal na sociální síti poradce ukrajinského ministra vnitra Anton Heraščenko.

Na stejné ulici jako památník se nachází sídlo ukrajinské tajné služby SBU a nedaleko je i kancelář prezidenta Volodymyra Zelenského, upozornil na svém webu ruský list Kommersant.

har, ban Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme