Obama v Londýně zakončí svou cestu po Blízkém východě a Evropě

Demokratický kandidát na prezidenta Spojených států Barack Obama dnes v Londýně zakončí týdenní cestu po Blízkém východě a Evropě. V britské metropoli se setká s premiérem Gordonem Brownem i šéfem opoziční konzervativní strany Davidem Cameronem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Barack Obama | Foto: www.barackobama.com

Ani Británie neodepře Baracku Obamovi přijetí, jakého se obvykle dostává politikům nejtěžšího kalibru. Obamův republikánský soupeř John McCain sice navštívil v Downing Street premiéra Gordona Browna už v březnu, jeho tehdejší cestě do Evropy ale nevěnovala média - americká ani evropská - zdaleka tak velkou pozornost, jaké se nyní těší demokrat Obama.

John McCain se dostal v tomto týdnu podle amerických médií do defenzívy a pouze reagoval na Obamova prohlášení a projevy v cizině. Nyní se očekává, zda podnikne protiútok.

Do Londýna přiletěl Barack Obama z Paříže, kde včera jednal s francouzským prezidentem Nicolasem Sarkozym. Jejich setkání se točilo zejména kolem situace v Afgánistánu a íránského jaderného programu. Obama také prohlásil, že pokud by byl zvolen prezidentem, přihlížel by více zájmům amerických spojenců.

Vít Pohanka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme