Obyvatelé Baltimoru vítají, že úřady obvinily policisty ze smrti mladíka

V americkém Baltimoru propukly oslavy poté, co se úřady rozhodly obvinit šest policistů kvůli smrti 25letého Freddieho Graye. Afroameričan zemřel v policejní vazbě na následky zranění páteře. Případ vyvolal rozsáhlé protesty v Baltimoru i v dalších amerických městech. Baltimorská prokurátorka Marilyn Mosbyová označila mladíkovu smrt za vraždu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Obyvatelé Baltimoru slaví – v souvislosti s případem Freddieho Graye se úřady rozhodly obvinit šest policistů

Obyvatelé Baltimoru slaví – v souvislosti s případem Freddieho Graye se úřady rozhodly obvinit šest policistů | Zdroj: ČTK

Do ulic Baltimoru znovu vyšly tisíce lidí. Téměř dva týdny protestů ale vystřídal aplaus a oslavná nálada.

Mnozí věří, že případ bude prvním krokem k postupnému obnovení důvěry mezi místní komunitou a policií, kterou mnozí viní z brutality.

Státní zástupkyně obvinila jednoho policistu z vraždy a zbývající pětici z méně závažných trestných činů. Obhájci policistů pochybení odmítají a rozhodnutí o obvinění označili za uspěchané.

Gray zemřel 19. dubna na následky týden staré zlomeniny krčních obratlů. Policie následně připustila, že policisté v rozporu s předpisy nezajistili Grayovi náležitou zdravotní péči.

Ve městě se po pondělním pohřbu mladíka zvedla vlna demonstrací, které se postupně změnily v násilné nepokoje a rabování.

Gurvernér státu Maryland Larry Hogan proto 28. dubna vyhlásil týdenní zákaz nočního vycházení. Protesty se následně rozšířily i do dalších amerických měst včetně Washingtonu a New Yorku.

Obyvatelé Baltimoru slaví – v souvislosti s případem Freddieho Graye se úřady rozhodly obvinit šest policistů | Foto: ČTK/AP

Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme