Odhalené americké vojačky na internetu. Skandál kolem nahých fotek bude řešit senátní výbor

Pentagon slíbil vyšetření skandálu kolem zveřejňování nahých fotek amerických vojaček. Členové námořní pěchoty zveřejnili stovky snímků svých kolegyň na Facebooku. Na případ upozornila nezisková organizace War Horse.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Příslušnice amerického námořnictva | Foto: US NAVY

Generál Robert Neller řekl, že neví kolika současných nebo bývalých vojáků se případ týká. Zveřejňování fotek ale odsoudil. "Tvrdíme, že být mariňákem je výjimečným oceněním, které si musíte zasloužit. Není nic čestného na jakémkoliv ponižování svého kolegy," prohlásil.

Vojáci vyvěšovali fotky nahých kolegyň na facebookové skupině Marines United, která měla asi 30 tisíc členů. Snímky obvykle doprovázely jak jména vojaček, tak i název jejich jednotky.

"Řada žen začala o těch fotkách mluvit. Setkávají se ale s odporem a výhrůžkami," prohlásila 23letá Erika Butnerová, jejíž nahé fotky byly taky zveřejněné. Facebook a Google na žádost armády už účty smazaly. Celým případem se příští týden bude zabývat výbor amerického senátu.

Martin Balucha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme