Starlink nebude v Gaze aktivní bez svolení Tel Avivu, uvedl Musk. V Izraeli se setkal s Netanjahuem

Americký miliardář a podnikatel Elon Musk v pondělí při návštěvě Izraele slíbil, že bez souhlasu tamní vlády neaktivuje pro Pásmo Gazy internetovou službu Starlink vlastněnou jeho společností SpaceX. Musk se setkal mimo jiné s izraelským premiérem Benjaminem Netanjahuem, který ho zavedl i do jednoho z kibuců, jež se 7. října v izraelském pohraničí staly terčem útoku teroristického hnutí Hamás. Informoval o tom izraelský zpravodajský server Ynet.

Tel Aviv Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Netanjahu s Muskem, oba v neprůstřelných vestách, navštívili v pondělí kibuc Kfar Aza. Musk si podle Ynetu natáčel zničený kibuc na mobilní telefon.

Z kibucu odjeli oba do izraelského parlamentu a později má Musk na programu setkání s izraelským prezidentem Jicchakem Herzogem v Jeruzalémě. Setkání by se měli zúčastnit i příbuzní lidí unesených 7. října Hamásem do Pásma Gazy, píše Ynet.

Už ráno izraelské ministerstvo komunikací oznámilo, že se s Muskem dohodlo, že jeho síť Starlink nebude aktivována v Izraeli ani v Pásmu Gazy bez souhlasu izraelské vlády.

Minulý měsíc totiž Musk prohlásil, že pomůže s obnovením spojení v Pásmu Gazy, které tam bylo v důsledku bojů několikrát přerušeno, aby umožnil koordinaci humanitární pomoci a záchrany civilistů.

Sociální síť X může podle médií přijít do konce roku o 1,7 miliardy korun. Důvodem je protižidovský výrok

Číst článek

Návštěva Izraele má podle serveru Ynet Muskovi vylepšit image poté, co ho židovská sdružení obvinila z antisemitismu. Musk například tento měsíc reagoval na příspěvek na své sociální síti X, v němž uživatel platformy napsal, že Židé podporují „nenávist vůči bělochům“. Musk k tomu připojil souhlasnou reakci.

Musk také kritizoval židovskou organizaci Anti-Defamation League, která tvrdí, že na jeho platformě X se po začátku izraelské války s Hamásem v Pásmu Gazy výrazně zvýšil počet antisemitských příspěvků.

Tento měsíc také společnosti Apple, Disney, Warner Bros Discovery či Lionsgate pozastavily marketing na síti X kvůli tomu, že se jejich reklamy začaly objevovat u příspěvků s antisemitským obsahem.

Platformu X, dříve známou jako Twitter, převzal Musk loni v říjnu. Za jeho působení se mimo jiné uvolnila pravidla pro psaní příspěvků, což podle kritiků otevřelo cestu k nenávistným projevům nebo šíření nepravdivých informací. Síť se kvůli oslabenému moderování obsahu potýká s odchodem inzerentů.

job, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme