Švédsko 0:0 Norsko

Ophelia dosáhla síly hurikánu, ohrožuje pobřeží USA

Americké pobřeží ohrožuje další tropická bouře. Po přechodném zeslabení Ophelia znovu nabrala na síle a dosahuje intenzity hurikánu. Tamní meteorologové varují, že postup bouře je momentálně těžko předvídatelný. Může udeřit kdekoli v oblasti mezi Floridou a Severní Karolínou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

hurikány nad Atlantikem | Zdroj: ČTK

V noci na dnešek byla Ophelia 410 kilometrů severovýchodně od Daytona Beach a asi 380 kilometrů jihovýchodně od Charlestonu v Jižní Karolíně. Bouři doprovázejí větry o rychlosti 121 kilometrů v hodině.

Zatím se pohybuje na severovýchod a během dneška by si tento směr měla udržet. "Většina z našich poznatků naznačuje, že se přesune na západ a přiblíží k pobřeží USA. Ale ještě je příliš brzy říct, kde na jihovýchodním pobřeží by mohla udeřit," řekl meteorolog Jamie Rhome.

Floridu už v letošním roce zasáhly dva hurikány a celkem šest za posledních 13 měsíců. Obyvatelé jsou předběžně připraveni k evakuaci. Lidé mají nachystané zásoby baterií, vody a potravin nepodléhajících zkáze.

Martin Hromádka, Lubica Bergmanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme