Papandreu se dohodl s opozicí na přechodné řecké vládě

Řecký premiér Georgios Papandreu se na mimořádné schůzce s prezidentem Karolosem Papuliasem a šéfem opozice Antonisem Samarasem dohodl na přechodné vládě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Řecký premiér Papandreu na schůzce s prezidentem a lídrem pravicové opozice | Zdroj: Reuters

Lídři dvou nejsilnějších stran v Řecku se dohodli na vzniku společné vlády, která realizuje evropský plán finanční záchrany a dovede zemi k předčasným volbám.

Za přítomnosti řeckého prezidenta dohodu uzavřeli dosavadní socialistický premiér Jorgos Papandreu a lídr konzervativní opozice Antonios Samaras.

ČTĚTE TAKÉ: Řecký premiér zřejmě odstoupí, prý nemá zájem vést příští vládu

Vrcholní řečtí politici se znovu sejdou u prezidenta v pondělí, aby doladili detaily koaliční dohody včetně otázky, kdo bude stát v čele jednotné vlády. Určitě to nebude nynější premiér Papandreu.

Představitelé obou velkých stran budou podle aktuálního prohlášení bezodkladně řešit časový harmonogram záchranného plánu. Právě spory o něj vyvolaly současnou politickou krizi vedoucí k pádu levicového kabinetu.

ČRo 1 - Radiožurnál, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme