Peres: Izrael je připraven na příměří

Izraelská vláda je připravena okamžitě vyhlásit příměří a obnovit mírové rozhovory s Palestinci. Televizi BBC to řekl ministr oblastní spolupráce Šimon Peres, který se podílí na přípravě na zítřejší blízkovýchodní summit v egyptském Šarm aš-Šajchu, kterého se má zúčastnit mimo jiné izraelský premiér Ehud Barak a předseda palestinské správy Jásir Arafat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Peres řekl, že jestliže bude na vrcholné schůzce uzavřena dohoda, úplné příměří by mělo vstoupit v platnost do 12 hodin, aby mohly být obnoveny mírové rozhovory. Summitu by se kromě Baraka a Arafata měli zúčastnit i americký prezident Bill Clinton, egyptský prezident Husní Mubarak a jordánský král Abdalláh II. Palestinští a izraelští představitelé ale vyjadřují pochybnosti, zda vrcholná schůzka zastaví násilnosti, které si od 28. září vyžádaly na palestinských územích a v Izraeli smrt zhruba 100 osob, většinou Palestinců a izraelských Arabů.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme