Peres: Izrael je připraven na příměří

Izraelská vláda je připravena okamžitě vyhlásit příměří a obnovit mírové rozhovory s Palestinci. Televizi BBC to řekl ministr oblastní spolupráce Šimon Peres, který se podílí na přípravě na zítřejší blízkovýchodní summit v egyptském Šarm aš-Šajchu, kterého se má zúčastnit mimo jiné izraelský premiér Ehud Barak a předseda palestinské správy Jásir Arafat.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Peres řekl, že jestliže bude na vrcholné schůzce uzavřena dohoda, úplné příměří by mělo vstoupit v platnost do 12 hodin, aby mohly být obnoveny mírové rozhovory. Summitu by se kromě Baraka a Arafata měli zúčastnit i americký prezident Bill Clinton, egyptský prezident Husní Mubarak a jordánský král Abdalláh II. Palestinští a izraelští představitelé ale vyjadřují pochybnosti, zda vrcholná schůzka zastaví násilnosti, které si od 28. září vyžádaly na palestinských územích a v Izraeli smrt zhruba 100 osob, většinou Palestinců a izraelských Arabů.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme