Peres je ochoten jednat s Arafatem

Izraelský ministr zahraničí Šimon Peres je připraven sejít se v nejbližší době s palestinským prezidentem Jásirem Arafatem. Šéf izraelské diplomacie to potvrdil při své návštěvě Budapešti. Ke schůzce oba politiky pozval do Berlína německý ministr zahraničí Joschka Fischer.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Boj proti terorismu Šimon Peres nadále považuje za hlavní úkol při řešení blízkovýchodní krize. Vojenské metody podle něj nevedou nikam a úspěšné mohou být jenom politické kroky. Vicepremiér izraelského kabinetu a ministr zahraničí reagoval také na iniciativu šéfa německé diplomacie, aby se setkal s palestinským vůdcem Jásirem Arafatem v Berlíně. Izraelský politik zdůraznil, že podobné schůzky by měly být samozřejmé. "Slovy je možné dosáhnout mnohem víc než bombami" - řekl s tím, že je třeba udělat všechno pro ukončení utrpení na obou stranách. "Jsem proto připraven se v blízké budoucnosti s Jásirem Arafatem setkat," uvedl v Budapešti Šimon Peres.

Gregor Martin Papucsek, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme