Američtí piloti si hráli. Na obloze se objevil obří penis

Námořnictvo Spojených států čelí problému. Piloti si v rámci vzdušného cvičení zašprýmovali a na obloze pomocí zkondenzovaného plynu vytvořili na nebi obrys penisu. Obyvatelé městečka na severozápadě USA protestují.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Obraz na obloze pohoršil konzervativní obyvatele městečka Okanogan ve státě Washington. Mnoho lidí ale úkaz i pobavil. Fotky obrazce pořízené z mobilních telefonů rychle obletěly internetové sociální sítě.

Testovat nový motor nemusí být nuda. Zkušební letoun nakreslil na obloze sám sebe

Číst článek

Obrazec vytvořil zkondenzovaný plyn, který se tvoří při spalování paliva v mrazivém vzduchu. Letadla díky němu za sebou nechávají bílou stopu dlouho viditelnou ze země.

Jako jedna z prvních si obrazce všimla žena, která si stěžovala v tamní televizi KREM 2. Ta následně požádala o armádní složky o vyjádření. Námořnictvo se k činu přiznalo, respektive potvrdilo, že k „namalování“ obrazce byl použit jeden z jejich strojů.

Úředníci z washingtonské letecké základy na Whidbey Island se ale zároveň omluvili a ubezpečili obyvatele, že podobný obrazec nesouvisí s žádným z ustálených leteckých cvičení.

„Námořnictvo očekává od svých posádek plnění nejnáročnějších standardů a toto považujeme za zcela nepřípustné. Námořnictvo se omlouvá všem, kteří byli uraženi touto neakceptovatelnou akcí. Povedeme vyšetřování a v případě potřeby se budou provinilí letci zodpovídat,“ uvedly vojenské úřady v prohlášení.

K prohlášení se později připojil i velitel vzdušných jednotek amerického námořnictva viceadmirál Mike Shoemaker. „Námořní letectvo neustále usiluje o vytvoření respektovaného a úctyhodného prostředí. Nezralé sexuální šaškoviny u nás nemají místo. Budeme vyšetřovat tento incident, abychom zjistili všechny skutečnosti, a podle toho budeme jednat.“

Televize kontaktovala i Federální leteckou správu (FAA). Ta ale prohlásila, že pokud obraz na obloze neohrozil bezpečí lidí, nemohou s tím nic udělat, nejsou totiž morální policie.

jra Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme