Po srážkách s izraelskou policií poblíž Rámalláhu zemřel palestinský ministr

Po zásahu izraelských vojáků na Západním břehu Jordánu zemřel člen palestinské vlády Zijád abú Ajn. Ministr bez portfeje se účastnil protestů v obci Turmusíja. Podle očitých svědků udeřil voják ministra pažbou samopalu. Zijád Abú Ajn zemřel při převozu do nemocnice v Rámalláhu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zijád abú Ajn | Zdroj: ČTK

K incidentu došlo během denstrace proti výstavbě a rozšiřování židovských osad na uzemí, která Palestinci považují za budoucí Palestinský stát. Účastníci chtěli zasadit olivové sazenice na pozemky, které nemohou obdělávat.

Palestinští lékaři uvedli, že Abú Ajna postihla po ranách do hrudníku srdeční zástava. Přispět k ní mohla i silná intoxikace slzným plynem a údajná ministrova cukrovka.

Přehrát

00:00 / 00:00

Po zásahu izraelských vojáků zemřel člen palestinské vlády Zijád abú Ajn. Dění v Palestině komentuje blízkovýchodní zpravodaj ČRo Štěpán Macháček

Zijád Abú Ajn byl vysokým představitelem hnutí Fatah. V současné vládě byl ministrem bez portfeje. Ajn měl na starosti agendu židovských osad a bezpečnostních bariér. V minulosti se hodně věnoval problému palestinských vězňů v izraelských věznicích.

Ajn byl v 80. letech vězněný. Po šesti letech byl v rámci výměny zajatců propuštěn na svobodu.

Štěpán Macháček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme