Počet obyvatel Pekingu přerůstá místním plánovačům přes hlavu

Pekingská populace přerůstá čínským olympijským plánovačům přes hlavu. Podle předpokladu mělo sídlit ve městě šestnáct miliónů obyvatel až za dva roky, ale už nyní, jak uvádí statistika, tam bydlí 16,33 milionu lidí. To je o půl milionu lidí více než před rokem a je to také nejrychlejší nárůst v posledních letech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Peking - Zakázané město | Foto: de.wikipedia.org

Pekingská radnice a čínské úřady si proto lámou hlavu s tím, jak zajistit přespočetným obyvatelům vodu a další infrastrukturní služby. Populace zahrnuje 12,33 miliónu lidí s "hukou", což je čínské slovo pro obyvatele s povolením k pobytu. Dalších 4,2 milionu jsou migrující pracovníci, které přitahuje hojnost příležitostí k vydělání peněz na výstavbě olympijských zařízení.

Pekingská vláda loni oznámila, že se pokusí omezit počet obyvatel na 17 miliónů obyvatel do roku 2020, ale mnozí komentátoři upřímně pochybují o naplnění záměru. Experti varují, že už dnes překračuje počet obyvatel současné možnosti infrastruktury o tři miliony lidí. K tomu může zanedlouho přibýt 2,5 milionu návštěvníků letních olympijských her.

Vlastimil Milý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme