Policie zřejmě zabránila vražednému útoku na gymnáziu v Berlíně

Berlínská policie zřejmě překazila další krveprolití na střední škole. Zatkla totiž 17letého studenta, který chtěl podle všeho zaútočit na osazenstvo gymnázia v berlínské čtvrti Reinickendorf. Se svým úmyslem se svěřil spolužákům a ti zalarmovali policii.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

německá policie | Foto: David Šťáhlavský

Berlínský gymnazista svůj čin zřejmě pečlivě plánoval a podle listu Berliner Morgenpost dokonce zhotovil seznam lidí, které chtěl zabít nebo naopak ušetřit. Policisté ho včera odpoledne zatkli a při domovní prohlídce pak našli důkazy o chystaném přepadení. Zatím není jasné, jestli kriminalisté našli také zbraně.

Sedmnáctiletý mladík se spolužákům svěřil s úmyslem spáchat hromadnou vraždu. Ještě dnes se gymnazista, který dosud neměl problémy se zákonem, objeví před vyšetřujícím soudcem.

Podobný případ šetří policie také v Bádensku-Württembersku, kde se teprve 15letý hoch zeptal svého kamaráda, jestli se nechce podílet na masakru ve škole. Není ale jasné, jestli podobný čin opravdu zamýšlel uskutečnit, nebo se chtěl jen vytáhnout před spolužákem. V pondělí zranil 18lety mladík při přepadení reálného gymnázia na severozápadě Německa 37 osob.

Jiří Hošek, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme