Polská premiérka Beata Szydlová měla autonehodu. Neutrpěla vážná zranění, přesto ji převážel vrtulník

Limuzína polské premiérky Beaty Szydlové v Osvětimi narazila do stromu. Polské předsedkyni se nic vážného nestalo, podle mluvčího Rafala Bochenka utrpěla jen modřiny. Přesto ji vrtulník záchranné služby po první prohlídce v Osvětimi převezl do vojenské nemocnice ve Varšavě. V poslední době to není poprvé, kdy měl někdo z polských politiků nehodu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Polská premiérka Beata Szydlová (archivní foto) | Zdroj: Reuters

„Kolona předjížděla malý fiat, ten odbočil vlevo a narazil do vozu premiérky Szydlové. Řidič, člen ochranky, se snažil vyhnout kolizi nebo minimalizovat její následky a odbočil doleva, kde bohužel narazil do stromu,“ vysvětluje mluvčí místní policie Sebastian Glen.

Kromě premiérky Szydlové a řidiče byl zraněný ještě jeden člen ochranky, který v havarovaném autě seděl.

ČR a Polsko budou v Bruselu proti migračním kvótám, shodli se Sobotka a Szydlová

Číst článek

Za poslední rok je to už několikátá havárie významného polského politika. Loni v březnu praskla pneumatika BMW prezidenta Andrzeje Dudy ve vysoké rychlosti na dálnici. Prezident žádné zranění neutrpěl. Podle pozdějšího vyšetřování už byla prasklá pneumatika za hranicí životnosti a vůbec neměla na autě být.

V listopadu zase bouralo několik aut kolony premiérky Szydlové při její návštěvě Izraele, ale on sama v žádném z nich neseděla. A před dvěma týdny havarovalo sedm aut kolony ministra obrany Antoniho Macierewicze také ve vysoké rychlosti na dálnici u Toruně, ale ani v tomto případě nemusel nikdo do nemocnice.

Vít Pohanka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme