Polsko zpřísňuje pravidla na dovoz alkoholu

Od nového roku lze očekávat zpomalení provozu na hranicích s Polskem. Jak informuje náš varšavský zpravodaj Pavel Novák, polské ministerstvo financí se totiž rozhodlo bojovat proti drobnému pašování alkoholu a cigaret.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

pivo | Foto: Jana Balounová

Jen půl litru alkoholu a jednu krabičku cigaret měsíčně si mohou od 1. ledna dovézt obyvatelé příhraničních oblastí Polska. Hlavní úřad cel tak chce bojovat proti drobným pašerákům, kterým se říká mravenci. Tito lidé překračují několikrát denně hranice a přenášejí přes ně povolenou dávku jednoho litru lihoviny a karton cigaret. Tito v podstatě legální pašeráci ročně dovezou do Polska 27 miliónů litrů piva, 16 miliónů litrů lihovin a 700 miliónů cigaret. Státní pokladna tak přijde ročně asi o půl miliardy zlotých na spotřební dani a DPH. Nové opatření se nebude vztahovat na turisty z ciziny. I tak se na hranicích dají očekávat důkladnější kontroly.

Markéta Kaclová, Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme