V Pásmu Gazy začala hořet budova, zahynulo nejméně 21 lidí. Podle záběrů jde o stavbu v uprchlickém táboře

Nejméně 21 lidí zahynulo a další utrpěli zranění při požáru budovy v palestinském Pásmu Gazy, uvedla ve čtvrtek agentura Reuters s odvoláním na místní zdravotníky. Podle záběrů, které se objevily na sociálních sítích, začala hořet celá rezidenční budova v uprchlickém táboře Džabálija, který leží na severu Pásma.

Aktualizováno Gaza (Aktualizováno: 22:51 17. 11. 2022) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Svědci popsali, že slyšeli křik, ale nemohli se k obětem dostat a pomoci jim, protože byly plameny příliš silné. Příčina neštěstí zatím není jasná.

Podle islamistického hnutí Hamás, které v Pásmu Gazy vládne, byly v objektu uskladněny pohonné hmoty. Hasičům se podle Hamásu už podařilo dostat požár pod kontrolu.

Palestinskou novinářku abú Aklahovou neúmyslně zastřelil voják, zjistili izraelští vyšetřovatelé

Číst článek

Nemocnice v Džabálije potvrdila dvacet úmrtí, sedm mrtvých jsou podle ní děti. Podle Hamásu je mrtvých 21.

Palestinský prezident Mahmúd Abbás, jehož strana Fatah ovládá palestinskou politiku na Izraelem okupovaném Západním břehu Jordánu a v Pásmu Gazy má jen omezený vliv, vyhlásil den státního smutku.

Vyzval Izrael, aby otevřel hraniční přechod s Pásmem Gazy Erez, a usnadnil tak pomoc zraněným. „Izrael je připravený pomoci obyvatelům, kteří byli zraněni,“ uvedl izraelský ministr obrany Benny Ganc, který vyjádřil nad ztrátou lidských životů zármutek.

Džabálija je největším z osmi uprchlických táborů v Pásmu Gazy, kde celkem žijí dva miliony Palestinců. Pásmo je pod izraelskou blokádou kvůli tomu, že mu vládne Izraeli nepřátelské hnutí Hamás.

Izrael kontroluje veškerý import a vyřazuje z něj zboží zneužitelné k protiizraelským činnostem. Palestinci se z Pásma dostanou jenom s izraelským povolením přes přechody do Izraele. Mohou také vyjíždět přechodem do Egypta, avšak Egypt rovněž uplatňuje uzávěru a otevírá přechod sporadicky.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme