Požáry v Kalifornii mají na svědomí první život. 70letá žena zemřela při evakuaci

Ničivé požáry v Kalifornii mají první potvrzenou oběť. Je jí 70letá žena, která přišla o život ve středu v noci při autonehodě, když se snažila utéct před požárem v jižní Kalifornii. Podle serveru The Washington Post zemřela kvůli nadýchání se škodlivého kouře. Kalifornii trápí šest požárů, které pustoší region. Zničily již kolem pěti stovek budov, zranily šest lidí a čtyři hasiče, napsaly agentury AP a Reuters.

Los Angeles Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hasičům nyní pomáhá zpomalit šíření požárů mírnější počasí, v dalších dnech by jim ale pomoci příliš nemělo. | Foto: Mike Blake | Zdroj: Reuters

Virginie Pesolaové ze Santa Paula je první mrtvou, která je spojená se současnými šesti požáry. Při posledních požárech v regionu v říjnu zemřelo přes 40 lidí.

Požáry v Kalifornii hoří už šestým dnem a tamní úřady varují obyvatele před velmi špatným ovzduším. Starší lidé, děti a lidé s problémy s dýcháním by se měli vyvarovat častému pobytu venku, píše server The Washington Post.

Úřady okresu Santa Barbara se rozhodly mezi své obyvatele rozdistribuovat na 50 tisíc dýchacích masek.

Ničivé požáry v Kalifornii mají první potvrzenou oběť. | Foto: Mike Blake | Zdroj: Reuters

Hasičům nyní pomáhá zpomalit šíření požárů mírnější počasí, podle předpovědí by však mělo být počasí pro 8700 hasičů, kteří s požáry bojují již pět dní, v nebližší době problémem.

Teploty budou nad normálem a vítr by měl nadále foukat, největší síly má dosáhnout v neděli. Dva z nejnebezpečnějších požárů se zatím podařilo potlačit nejvýše z deseti procent.

V době největšího vrcholu požárů bylo nuceno opustit domov 212 tisíc lidí. V některých oblastech již byly příkazy k evakuaci zrušeny, což přivítalo mnoho lidí, kteří v provizorních úkrytech čekají na to, aby zjistili, zda jejich domy přežily. Desítky tisíc domů jsou však v některých oblastech stále v ohrožení.

ČTK, rez Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme