Pravděpodobně duševně nemocný muž drží ve francouzské bance dva rukojmí

Únosce v Toulouse propustil dvě ženy ze čtyř rukojmí, které od rána drží v místní bance. O osudu dalších se stále jedná. Policie vyklidila okolí pobočky a je připravena i na násilný zákrok proti útočníkovi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policisté uzavřeli ulici, ve které muž zadržuje v bance tři rukojmí | Zdroj: ČTK

První ženu únosce propustil výměnou za vodu a potraviny. Není jasné, zda něco získal i za propuštění druhé rukojmí.

Pachatel na začátku vyhrožoval, že je členem teroristické organizace Al-Káida. Podle vyšetřovatelů jde ale o nepovedený pokus o vyloupení banky.

Svědci tvrdí, že muž působil křehce a ne příliš inteligentně. Zaměstnanci mu ani nevěřili, že své výhružky myslí vážně. Proto tasil pistoli, vystřelil do vzduchu a zajal čtyři lidi včetně ředitele pobočky.

Údajný člen Al-Káidy drží rukojmí ve francouzském Toulouse

Číst článek

Podle policie je muž pravděpodobně duševně nemocný, což ale neznamená, že by byl méně nebezpečný. Spíše naopak. Navíc tvrdí, že má u sebe výbušniny.

Asi třicetiletý ozbrojenec přišel do banky CIC v Toulouse krátce po 10. hodině. Podle policie vystřelil jednu ránu do vzduchu a pak zajal čtyři lidi. Policisté uvádějí, že zatím nebyl nikdo z rukojmích zraněn.

Ondřej Bouda, Michaela Vydrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme