Přes 35 tisíc lidí v Dillí společně cvičilo jógu. Přidal se i indický premiér

Víc než 35 tisíc dětí, vojáků a úředníků cvičilo v indickém hlavním městě Dillí jógu. Byl mezi nimi i indický premiér Nárendra Módí. Právě na jeho podnět vyhlásila Organizace spojených národů 21. červen světovým dnem jógy. Dnešní akce by se mohla dostat do Guinessovy knihy rekordů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Indický premiér Nárendra Modí se v Dillí přidal k desítkám tisíc lidí, kteří cvičili jógu u příležitosti Mezinárodního dne jógy | Zdroj: Reuters

Indický premiér poděkoval OSN za vstřícné gesto. Cílem světového dne je podle něj nejen cvičit, ale také šířit mír a dobrou vůli.

Nárendra Módí se józe sám denně věnuje. Snaží se ji také propagovat v zahraničí a rozšířit cvičení do indických škol, včetně muslimských. To ale vyvolává nesouhlas.

Podle vlivného muslimského klerika Chalída Rašída ve skutečnosti vláda skrytě prosazuje hinduismus.

Na první Světový den jógy se například zpívají hindské písně. Do hromadného cvičení se připojilo kolem 200 států z celého světa.

Jóga je starobylé fyzické, duševní a duchovní cvičení, které vzniklo v Indii. Slovo "jóga" znamená, spojit nebo sjednotit, symbolizuje jednotu těla a vědomí. Získává se stále větší popularitu po celém světě.

Viktor Daněk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme