Rakouský pytlák zastřelil čtyři lidi. Zabarikádoval se na statku

Rakouský pytlák zastřelil čtyři lidi a zabarikádoval se na svém statku. Tři ze čtyř obětí jsou policisté, kteří se ho pokusili zadržet, čtvrtým mtvým je řidič sanitky. Jednoho člena zásahové jednotky Cobra pytlák zranil. Nad místem krouží vrtulník. S příchodem tmy policie odpojila přívod elektrické energie. Vše se schyluje k finálnímu zásahu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rakouské bezpečnostní složky uzavřely příjezdové komunikace | Zdroj: Reuters

Rakušan, kterému je podle dostupných informací okolo 55 let, se skrývá ve svém domě v obci Annaberg bei Mariazell poblíž města Melk. Statek už oblíčilo na 100 policistů.

Policie a armáda kvůli němu už předtím postavila u Annabergu zátaras, muži se ale podařilo uniknout v policejním voze, kterého se zmocnil a zajal při tom policistu. Toho později našli zabitého v ukradeném autě poblíž statku.

Přehrát

00:00 / 00:00

Místo sleduje také zpravodaj ČRo Vojtěch Berger. O případu mluvil na Radiožurnálu ve 20:20

Ve střelbě pytlák pokračoval i ze svého domu, kam se uchýlil. Rakouská média o něm píšou jako o milovníku zbraní, do jehož výbavy patří i ruční granáty.

Policie uzavřela příjezdové komunikace do obce a úřady na případ uvalily přísné embargo.

Policie byla muži na stopě již delší dobu, pytlačil totiž už několik let. Pytlák podle některých médií děsil Annaberg svými krutými praktikami. Po zvěři střílel z jedoucího auta a zvířatům pak uřezával hlavy. Jejich těla nechával na místě. Policie ale nechce všechny tyto činy připisovat právě tomuto střelci.

Podrobností o případu zatím moc není. Rakouské úřady totiž nechtějí poskytovat žádné informace, aby se je případně útočník nedozvěděl z médií.

Rakouská armáda nasadila i těžkou techniku | Foto: Reuters

Zvětšit mapu

Vojtěch Berger, mkp, Pavlína Nečásková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme