Rakušané ukončili protestní blokádu dálnic

Rakouští odpůrci dálničního tranzitu ukončili před půlnocí blokádu hlavních dálničních tahů ve třech spolkových zemích. Až dlouho do noci se táhly po objízdných trasách v Tyrolsku, Salcbursku a Burgenlandu kolony aut.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Evropský most

Evropský most | Foto: Jan Rosenauer

Vskutku neobvyklý obrázek nabízela dálnice mimořádně uzavřená pro motoristy. Děti po ní jezdily na koloběžkách, mládež se proháněla na kolech a bruslích a dospělí posedávali u stolů při skleničce osvěžujícího drinku. I tak se dá protestovat proti extrémně vysokému počtu kamionů projíždějících Rakouskem.

"Ničí nám životní prostředí," stálo na transparentech protestujících. Obyvatelé měst a obcí podél dálnic si stěžují na příliš vysokou hlučnost a škodlivé zplodiny. Organizátoři doufají, že Brusel bude k řešení jejich problému vstřícnější v příštím roce, kdy bude Rakousko předsedat Evropské unii.

Marie Woodhamsová, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme