Záchranáři v Řecku našli jedenáctou oběť ničivých záplav, čeští hasiči se připravují na návrat ze země

Ničivé záplavy v Řecku, které přišly po přívalových deštích ze začátku týdne, už mají 11 obětí. Záchranáři v sobotu našli tělo 77letého muže z obce Paltsi, který se odmítl evakuovat spolu se svou ženou. Šest lidí se nadále pohřešuje, uvedl server Kathimerini. Řecko vedle záplav v centrální části země dál zápasí s požáry na severovýchodě.

Atény / Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Záplavy ve středním Řecku

Záplavy ve středním Řecku | Zdroj: Reuters

Kvůli záplavám od úterního rána do neděle řečtí hasiči provedli 4250 evakuačních zásahů. Na tísňové lince přijali více než 9000 žádostí o pomoc s odčerpáním vody nebo odklizením popadaných stromů.

Čeští hasiči z Řecka dříve neodjedou. Místní požárníci se museli přesunout do oblastí, kde udeřily záplavy

Číst článek

V zaplavených obcích Karditsa a Trikala celou noc pokračovaly záchranné práci ve snaze evakuovat ohrožené obyvatele. Obavy nadále panují v okolí řeky Pineos, která hrozí vylitím z břehů.

Obyvatelé se dál potýkají s přerušenými dodávkami pitné vody a nefungující elektřinou. Zemědělci a farmáři začínají odhadovat škody na zaplavených polích a kvůli uhynulým zvířatům. Hygienici varují před hrozbou stojatých vod pro zdraví lidí, píše server veřejnoprávní stanice ERT.

Mise českých hasičů v Řecku končí. „Sobota byla posledním zásahovým dnem českých hasičů v Řecku,“ uvedla Götzová. Hasiči jsou rozděleni na tři skupiny a u zásahů se střídají po čtyřech hodinách. Na starosti měli dohašování ohnisek a kácení doutnajících stromů, povedlo se jim také zachránit jednu želvu. „Dnes bude český tým postupně vše balit a chystat se na zítřejší (pondělní) ranní odjezd,“ dodala mluvčí hasičů.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme