Na řeckém ostrově Samos propukl lesní požár. Z hotelů záchranáři evakuovali téměř 1000 lidí

Úřady musely v sobotu kvůli lesnímu požáru na řeckém ostrově Samos dočasně evakuovat na 1000 lidí z pěti hotelů. Několik desítek lidí musela odvést pobřežní stráž z pláží, protože je na pobřeží uvěznil hustý kouř, uvedla agentura DPA. Oheň byl v neděli ráno po celonočním úsilí hasičů již převážně pod kontrolou, přetrvávalo jen několik menších požárů. Všichni turisté se již do hotelů vrátili.

Atény Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Řecku kvůli přetrvávajícímu teplému počasí a silnému větru vypukla za víkend asi padesátka požárů. | Foto: Michalis Karagiannis/Eurokinissi | Zdroj: Reuters

Starosta zasaženého městečka Pythagoreio uvedl, že požár nebyl rozsáhlý, ale jeho ohnisko bylo velice blízko u hotelů. „Pythagoreio není v ohrožení,“ uvedl v řecké televizi. Ve městě se nachází ruiny antické pevnosti Pythagoreion, jež je zapsána na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

V Řecku kvůli přetrvávajícímu teplému počasí a silnému větru vypukla za víkend asi padesátka požárů. Požárníci museli bojovat s plameny rovněž na Peloponéském poloostrově, ostrově Korfu či v centrálním Řecku. Úřady na tento víkend vyhlásily druhé nejvyšší varování před lesními požáry, riziko přitom stále přetrvává.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme