Rusko usiluje v Londýně o vydání spolupracovníků Chodorkovského

Ruští činitelé se dnes u londýnského soudu snaží zvrátit rozhodnutí britských úřadů nevydat několik ruských občanů, o které mají zájem ruské soudy. Rusko žádá Velkou Británii o vydání tří spolupracovníků bývalého majitele Jukosu Michaila Chodorkovského, který je v Rusku žalován z defraudace a neplacení daní.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Big Ben

Big Ben | Foto: europa.eu.int

Jsou to Dmitri Maruev, Natalia Černyševová a Aleksander Gorbačov, kteří po zadržení Chodorkovského v Rusku údajně požádali v Británii o azyl. Podle londýnského listu Times ruský prezident Putin je už dost rozhněván tím, že Británie poskytla útulek několika ruským občanům, které Moskva považuje za čečenské teroristy.

List cituje jednoho ruského činitele, který řekl: "Proč jsou podnikatelé, obvinění z korupce, defraudace a dalších závažných činů, považováni za politické uprchlíky, místo aby prokázali svou nevinu před soudem?" Timesy dodávají, že jestliže dotyční tři ruští občané dostanou britský azyl, žádost o jejich vydání bude automaticky zastavena.

Milan Kocourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme