Ruský pravoslavný kněz se ostře pustil do spoře oblečených žen

Jeden z vysoce postavených pravoslavných kněží, otec Vsevolod Čaplin, se s vervou pustil do spoře oblečených žen a tak trochu i do nevhodně odívaných mužů. Na podobné excesy navrhuje kněz, který zodpovídá za vztahy ortodoxní církve s veřejností, lék - přijmout celonárodní kodex oblékání.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

minisukně | Foto: Ondřej Jánoška

Jak v Ozvěnách dne přiblížila moskevská zpravodajka Lenka Kabrhelová, otec Vsevolod Čaplin se do žen - podle jeho názoru naprosto nepřijatelně oblékaných - pustil opravdu s velkou vervou.

„Kromě toho, že v dopise uvedl, že si mnohé obyvatelky Ruska pletou ulici se striptýzem, připojil také varování, že ženy, které se oblékají provokativně a spoře a líčí se jako klaun podle něj nenajdou slušné manžely, ale spíše opilé idioty,“ přiblížila.

Přehrát

00:00 / 00:00

patriarcha.mp3

Vsevolod Čaplin podle ní také tak trochu naznačil, jak by si takový národní dress code představoval. „Vyzdvihl zejména školní uniformy a různé dress code firem. Dopodrobna se ale nerozepisoval o tom, jak by si představoval uniformu v celonárodním měřítku,“ uvedla.

Čaplin podle zpravodajky má za to, že to, jak se ženy oblékají, není jejich soukromá věc. Při té příležitosti podle ní tak trochu kritizoval i muže. „Muži by podle něj neměli ve městě nosit krátké kalhoty, tepláky a pantofle. Ale není pochyb o tom, že stížnosti se týkají především žen,“ dodala.

Myšlenky otce Vsevoloda se podle zpravodajky setkaly s odmítavou odezvou. Rusko podle ní sice nepatří - co se stylu oblékání týče - k puritánským zemím. Ale to, co lidé nosí, je podle mnohých Rusů čistě jejich soukromá věc.

Lenka Kabrhelová, Katarína Brezovská, Veronika Sedláčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme