Schröder: Inspektoři jsou zárukou odzbrojení Iráku

Německý kancléř Gerhard Schröder vystoupil v Bundestagu s vládním prohlášením. V pasáži věnované irácké krizi zdůraznil, že většina členů Rady bezpečnosti je proti válce. Jmenoval konkrétně Německo a stálé členy s právem veta Rusko, Francii a Čínu. Podpořil rovněž další působení zbrojních inspektorů OSN v Iráku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Gerhard Schröder | Zdroj: ČTK

Přítomnost zbrojních inspektorů je podle kancléře zárukou trvalého a ověřitelného odzbrojení. Likvidace raket Samúd-2 pak zřejmou ukázkou skutečného odzbrojení, zdůraznil Schröder a pokračoval: "Musíme najít odvahu a bojovat za mír, dokud ještě nepohasla jiskra naděje na to, že je možné se vyhnout válce."

"Nejen Německo, ale taky naši francouzští přátelé, Rusko a Čína jsou stále přesvědčeni, že odzbrojení je možné dosáhnout mírovou cestou." Mír je potřebný i z ekonomického hlediska, tvrdí Schröder a upozorňuje na negativní důsledky irácké krize na beztak už labilní konjunkturu ve světě.

Marika Táborská, David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme