Severokorejci sní o útoku na americké město, které připomíná New York

Americké město připomínající New York v plamenech a severokorejská raketa mířící do vesmíru. Takovéto záběry nabízí propagandistické video zveřejněné v době, kdy se KLDR chystá provést další jadernou zkoušku. Režim Kim Čong-una v reakci na nové sankce Rady bezpečnosti OSN prohlásil, že se svého nukleárního arzenálu nevzdá a naopak bude pokračovat i ve svém raketovém programu, který ohrožuje také Spojené státy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

KLDR vypustila do vesmíru raketu dlouhého doletu | Zdroj: ČTK

Idylická hudba a podřimující mladík. Tak začíná nové severokorejské video ukazující, o čem se onomu muži zdá. A v jeho snu, za zvuku známé americké skladby "We are the world, we are the children" zamíříme do vesmíru a pak v raketoplánu s vlajkou KLDR oblétáme Zemi.

Nad Asií se na chvíli zastavíme nad Korejským poloostrovem, a když nám ho kamera dostatečně přiblíží, spatříme šťastné a rozzářené Severokorejce. O chvíli později, to už nad Severní Amerikou, ale tuto idylu vystřídají záběry města přikrytého americkou vlajkou, které se stalo terčem raketového útoku.

Přehrát

00:00 / 00:00

Severokorejské propagandistické video představil ve vysílání Radiožurnálu Robert Mikoláš

Střely zasahují jeden mrakodrap za druhým a metropole připomínající New York se rychle mění v ohnivé peklo. Celé video pak končí poznámkou, že sen se stane realitou.

Kimův režim hrozí Spojeným státům, a s nimi i Jižní Koreji a Japonsku, už dlouhá desetiletí. Nyní už ale má ve svém arzenálu i jadernou bombu a nedávno také úspěšným vynesením satelitu na oběžnou dráhu všem ukázal, že má i kapacity k dopravě zbraní hromadného ničení do velké vzdálenosti.

Navíc Pchjongjang je podle zpravodajských služeb připraven provést, bez ohledu na varování přicházející z USA, Jižní Koreje, ale také z Ruska a Číny, další atomovou zkoušku.

Tentokrát zřejmě půjde o explozi uranu, což by v případě úspěšného testu jen potvrdilo, že Severní Korea je schopná tento nebezpečný materiál jak vyrábět, tak i exportovat. Nejen pro Američany a jejich spojence by se tak naplnil ten nejčernější sen.

Robert Mikoláš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme