Situace v libyjském městě Syrta je zoufalá, lidé utíkají

Z libyjské Syrty prchají obyvatelé. Jejich auta, naložená osobními věcmi, stojí v kolonách před kontrolními stanovišti na silnicích vedoucích z města. Povstalci tvrdí, že dodržují dočasné příměří, aby lidem umožnili zmizet, než začne rozhodující útok.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rodina utíká z obléhaného libyjského města Syrta | Zdroj: Reuters

Zatím mají v rukou přístav a letiště, ale velká část města je stále pod kontrolou stoupenců svrženého plukovníka Muammara Kaddáfího.

Představitelé Mezinárodního výboru Červeného kříže tvrdí, že situace v Syrtě je zoufalá. Do místní nemocnice přivezli lékařský materiál pro ošetření 200 válečných zranění. Stále tam ale chybí kyslík a palivo do generátorů, a nádrž na vodu je zničená.

Pacienti rychle přibývají, přestože mnoho lidí se do nemocnice kvůli pouličním bojům vůbec nedostane. I když o misi Červeného kříže věděly obě strany konfliktu, na nemocnici přiletělo z neznámého místa několik raket, které zasáhly její vnitřní část.


Zvětšit mapu

Jitka Malá, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme