Skupina Rolling Stones ohlásila další světové turné

Kameny se zase valí - skupina Rolling Stones včera v New Yorku oznámila, že se znovu vydá na turné. Zahájí ho v srpnu v Bostonu, do Evropy se legendární kapela vydá v létě příštího roku.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mick Jagger

Mick Jagger | Zdroj: ČTK

Jedna věc se známým "Stounům" upřít nedá - asi všichni, kdo je mohli včera vidět v newyorském Lincolnově centru slavnostně oznamovat novou koncertní šňůru, potvrdí, že jim energie neubývá. A to je čtyřem členům skupiny dohromady hodně přes 200 let.

Jednašedesátiletému Micku Jaggerovi sice od doby, kdy začátkem šedesátých let minulého století jako rocker začínal, přibylo o poznání vrásek, hudba ho ale stále baví. Což dokládá i skutečnost, že skupina dokončuje nové album - hotové je prý tak na 85 procent a ještě nemá název.

"Skvěle jsme bavili při nahrávání a bavili jsme se i před chvilkou, když jsme vám hráli. Moc se těšíme na léto - na šňůře bude slyšet mnoho jiných dobrých muzikantů a spousta nesmyslů. Tak se fakt těšíme."

Nové turné zahájí Rolling Stones v srpnu v Bostonu a budou pokračovat po Spojených státech. Začátkem příštího roku mají hrát v Mexiku, Argentině, Brazílii, Japonsku a možná i Číně. Nakonec zamíří do Evropy.

Lístky budou stát okolo 100 dolarů - koncerty se ale zatím vždy vyprodaly okamžitě a beze zbytku, a tak není divu, že "Stouni" právě na takových turné vydělávají miliony dolarů. Jak říká Mick Jagger, skupina zatím neuvažuje, že by harcování jednou provždy pověsila na hřebík.

"Víte, mi neplánujeme šňůry a určitě neříkáme: Tohle je naše poslední. To je podle nás chyták, jak přimět lidi, aby kupovali lístky a mysleli si, že je to poslední možnost někoho vidět. My na to nikdy nemyslíme - každou šňůru bereme tak, jak na ni přijde."

Na koncertech by mělo přímo na pódiu Rolling Stones podpořit až 400 lidí. Mick Jagger mimo jiné poznamenal, že bude hodně vidět i jejich vlastní zadky - jak doslova uvedl, takže na sobě musejí ještě hodně pracovat.

V Praze byli "Stouni" naposled v létě 2003. Z jejich oficiálních webových stránek zatím není jasné, která města bude evropská část nadcházejícího turné zahrnovat.

Vít Pohanka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme