Finsko 2:0 Česko

Slovenský krizový štáb žádá o mezinárodní pomoc

Vysoké Tatry zasáhla další katastrofa - rozsáhlý požár polomu. Tamní krizový štáb žádá v této souvislosti o mezinárodní pomoc - osloví zřejmě sousední Maďarsko. Situace na místě se tak opět komplikuje. Zvedl se silný vítr, který oheň rozšiřuje na severní stranu směrem k živém lesu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Požár v Tatrách | Zdroj: ČTK

V současné době je zasaženo asi 250 hektarů území, které loni poškodila ničivá vichřice. Jediným způsobem, jak zabránit dalšímu rozšiřování, je zásah ze vzduchu. Po celý den pomáhaly hasičům čtyři vrtulníky a stejný počet takzvaných čmeláků. V pravidelných intervalech vynášely nad postižené území dvanáct tisíc litrů vody.

Ačkoliv do Tater míří stále více dobrovolníků, na úplnou likvidaci požáru si podle krizového štábu obyvatelé hor ještě počkají. Večer začalo pršet, ale situace je stále vážná. Připravena zasáhnout je slovenská armáda. Krizový štáb požádal o pomoc v zahraničí.

Renata Havranová, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme