Soud zakázal přespávání odpůrců Wall Street na Manhattanu

Demonstranti hnutí Okupujte Wall Street už nesmějí dál nocovat na náměstí ve finančním srdci New Yorku. Soud potvrdil, že policisté jednali zákonně, když je po bezmála dvou měsících vytlačili z náměstí Zuccotti Park.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Demonstrace hnutí Okupujte Wall Street na Times Square v New Yorku

Demonstrace hnutí Okupujte Wall Street na Times Square v New Yorku | Zdroj: Reuters

Aktivisté bojující za sociální spravedlnost to považují za porušení svobody slova. Jenže podle soudu mohou sice na veřejných prostranstvích protestovat, ale nemají právo poškozovat jiné obyvatele města a podnikatele v okolí nezákonným tábořením.

Přehrát

00:00 / 00:00

O protestech v New Yorku mluvil na Radiožurnálu zpravodaj Českého rozhlasu v USA Vít Pohanka

Demonstranti se tak mohou na náměstí shromáždit, ale nesmějí tam stavět stany, využívat generátory a budovat jiné konstrukce.

Pro newyorské úřady a policii je to důležité vítězství. Teď se z protestu zřejmě stanou jenom běžné demonstrace, nejspíš za nepříliš velké účasti, jakých nejenom New York zažívá spousty a zapadnou. Náměstí na Manhattanu přestane být tak mocným symbolem. Aktivisté nicméně slibují v protestech pokračovat.

Většina Newyorčanů podle průzkumů souhlasí s důvodem protestu, ale v poslední době už ne s tím, jak se protestuje. I proto bylo pro starostu města Bloomberga celkem snadné rozhodnutí spustit opravdu razantní zásah.

Vít Pohanka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme