Švýcarský soud zamítl Pitrovo odvolání proti vydání do České republiky

Naděje kontroverzního podnikatele Tomáše Pitra, že unikne vydání do Česka, se zmenšila. Švýcarský trestní soud v Bellinzoně zamítl jeho odvolání proti tomu, aby ho mohly převzít české úřady. Proti rozhodnutí se Pitr může ještě bránit u tamějšího nejvyššího soudu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Pitr. (Archivní snímek) | Foto: Archiv ČRo

Informaci o soudním rozhodnutí potvrdila mluvčí ministerstva spravedlnosti Tereza Palečková. Pitr byl v Česku odsouzený za daňové delikty, švýcarští policisté ho zadrželi v červenci 2010 ve Svatém Mořici a od té doby se nachází ve Švýcarsku ve vydávací vazbě.

O tom, že uprchlý podnikatel zůstane ve vazbě až do konce vydávacího řízení, už soud rozhodl dříve. Zároveň také zamítl možnost propuštění na kauci – Pitr nabízel milion švýcarských franků, poté až trojnásobnou částku.

Pitr byl odsouzen v České republice k pětiletému trestu odnětí svobody už v roce 2006, do věznice však nenastoupil a od roku 2007 se skrýval v cizině. V dubnu 2010 mu pak byl trest prodloužen na šest let kvůli podezřelým obchodům s akciemi potravinářských společností Setuza a Milo Surovárny.

Lucie Maňourová, Radiožurnál Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme