Symbolem pro Český dům v Riu de Janeiru se stane Emil Zátopek

Emil Zátopek bude symbolem pro Český dům v Riu de Janeiru. Na návštěvníky má přenést olympijský duch a pravé lidské hodnoty. Letní olympijské hry potrvají od 5. do 21. srpna. Úvodní a závěrečný ceremoniál se uskuteční na známém stadionu Maracaná, kde ho může sledovat až téměř 79 tisíc lidí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Emil Zátopek | Foto: Roger Rössing

Čtvrť Barra v Riu de Janeiru vyčkává, až se tady představí malá, vzdálená země z Evropy. Český olympijský dům tady nabídne zázemí pro sportovce, fanoušky i návštěvníky.

Generální sekretář Českého olympijského výboru Petr Graclík doufá, že všichni, čeští návštěvníci i cizinci, budou nadšení.

„Z toho, jak jsou Češi inovativní, jak jsou kreativní, pohostinní a jak jsou sportovně úspěšní,“ vyjmenovává Graclík.

Přehrát

00:00 / 00:00

Symbolem českého domu v Riu de Janeiru se stane Emil Zátopek. Podrobnosti zjišťoval jihoamerický zpravodaj ČRo David Koubek

Symbolem Českého domu v Riu de Janeiru bude Emil Zápotek. Brazilcům chce tak Český olympijský výbor připomenout osobnost spojenou s morálkou a vůlí.

„Inspirace roku 2016 je o Emilu Zátopkovi, absolutní legendě, co se týče letních her, letních sportů a vítězství, lidskosti a vůle nejen ve sportu, ale i v životě,“ dodává Graclík.

Atmosféru Ria de Janeira budou moci zažít také návštěvníci v Česku. Olympijské parky budou v Ostravě, Plzni, Pardubicích a na lipenské přehradě.

„Velmi rádi bychom tam představili všechny letní olympijské sporty, ale i ty neolympijské. Spolupracujeme na tom s jednotlivými sportovními svazy, které dostanou možnost prezentovat své disciplíny a ukázat veřejnost, proč by měli dělat zrovna tu či onu disciplínu, a oslovit hlavně mládež a děti, aby se k nim přidali,“ popisuje Graclík.

Český dům v Riu de Janeiru navíc bude s Českem přímo propojený. „Budou interaktivní přenosy, živé vstupy, bude se diskutovat s lidmi v olympijském parku na Lipně přímo odsud z Ria. Myslím, že se mají všichni na co těšit,“ uzavírá generální sekretář Českého olympijského výboru Petr Graclík.

David Koubek, Anna Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme