Tornádo v americkém státě Iowa za sebou zanechalo značné škody. Vyžádalo si také 5 obětí

Nejméně 5 mrtvých a tři desítky zraněných po sobě nechalo tornádo, které řádilo v americkém státě Iowa. Nejvíce postižené je město Greenfield vzdálené necelých 100 kilometrů jihozápadně od iowské metropole Des Moines. Ve dvoutisícovém městě tornádo zbořilo domy, zpřelámalo stromy, zničilo auta a také zlámalo lopatky generátorů ve větrném parku za hranicemi města.

Od stálého zpravodaje Greenfield Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Následky tornáda ve městě Greenfild

Následky tornáda ve městě Greenfild | Foto: Scott Morgan | Zdroj: Reuters

Ničivé vzdušné víry se na pláních amerického středozápadu letos objevují častěji, než jindy. Podle Národního centra pro předpovídání bouří v Oklahomě zasáhlo letos území státu Iowa už 81 tornád. V celých Spojených státech jich centrum zaznamenalo skoro 860. To je o 27 procent víc, než bývá v posledních letech běžné.

Tornádem poničené město Greenfield | Foto: Scott Morgan | Zdroj: Reuters

Tornádo ve městě Greenfield poškodilo i polikliniku s 25 lůžky. Listy z knihy s označením greenfieldské školní knihovny našli lidé v obci vzdálené téměř 150 kilometrů od města.

Tisková mluvčí Bílého domu Karin Jean-Pierrová uvedla, že vláda prezidenta Bidena je v kontaktu s místními úřady a na místě budou ve čtvrtek následky tornáda vyhodnocovat pracovníci Federální agentury pro krizové řízení. 

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme