Tunisané protestují proti staronovým ministrům

Protesty proti tuniské přechodné vládě přiměly k rezignaci ministra zahraničí. Mezinárodní organizace Amnesty International zároveň obvinila policii, že během demonstrací používala příliš drastické metody.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Solidaritu s revolučním děním v Tunisku přišlo 27. ledna na náměstí Svobody podpořit několik desítek v Brně žijících Tunisanů. | Foto: ČTK

Prošetřit násilí se proto nyní chystá speciální komise OSN. Tisíce Tunisanů v ulicích stále bojují za to, aby z prozatimní vlády odešli staronoví politici. Tlaku už dál nedokázal vzdorovat například ministr zahraničí Kamál Murdžání.

"Není ale jisté, jestli jeho rezignace demonstranty uklidní. Kvůli nejasnému počtu mrtvých má speciální mezinárodní komise v Tunisu lednové násilnosti prošetřit," vysvětlila Martina Hanáčková.

Amnesty International bezpečnostní složky obvinila z toho, že proti demonstrantům použily nepřiměřených postupů. Podle svědectví lékařů střílela policie do zad a to by znamenalo, že demonstranty zabíjela na útěku.

Martina Hanáčková, Ludvík Bortl Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme