V Americe odsoudili ruského hackera za krádež údajů platebních karet, Moskva protestuje

Rusko protestuje proti trestu 27 let vězení pro Romana Selezňova. Toho ve Spojených státech odsoudili za počítačové podvody s platebními kartami ve výši 170 milionů dolarů.

Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kreditní karty americké společnosti American Express | Zdroj: Reuters

Americký federální prokurátor označil dvaatřicetiletého Romana Selezňova za jednoho z hlavních světových obchodníků s údaji o platebních kartách. Podle amerického soudu se Selezňov vloupal do bankovních systémů a získal přístup k téměř dvěma milionům karet v 37 bankách.Tyto informace pak prodával a vydělal tím 170 milionů dolarů.

Američané ho před třemi lety dopadli na Maledivách a eskortovali ho přes námořní základnu Guam do Spojených států. Ruské velvyslanectví ve Washingtonu to označilo za nezákoné a za únos, stejně jako otec odsouzeného – poslanec ruského parlamentu Valerij Selezňov.

„Stále věříme, že zatčení ruského občana Romana Selezňova, který byl de facto unesen na území třetí země, je nezákonné," napsalo ruské velvyslanectví ve Washingtonu v příspěvku na Facebooku.

 

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme